گوشی پزشکی و مخترع آن

گوشی پزشکی و مخترع آن

۱۸۶  سال پیش در سال ۱۸۱۹ میلادی، یک پزشک فرانسوی به نام Rene Laennec یک گوشی پزشکی (اسستتوسکوپ) چوبی را ساخت، این وسیله در آن زمان فقط یک دهانه برای قرار گرفتن روی گوش داشت و قسمتی از آن که روی سینه بیمار قرار می‌گرفت، ابعاد بزرگی داشت. تا آن هنگام پزشکان گوششان را مستقیما روی سینه بیماران قرار می‌دادند تا صدای قلب را بشنوند، اما روزی دکتر رنه لینک، برای ویزیت یک زن جوان رفت و هنگامی که قصد شنیدن صدای قلب زن را داشت، از گذاشتن گوشش روی سینه این زن دچار شرم‌زدگی شد، به همین خاطر تصمیم گرفت تا وسیله‌ای بسازد که هم پزشکان و هم بیماران راحت‌تر باشند.در سال ۱۸۴۳ یک پزشک ساکن نیویورک به نام George P. Cammann، تغییراتی در گوشی ایجاد کرد، لوله آن را قابل انعطاف کرد، و دو مجرا برای قرار گرفتن روی هر دو گوش برای ان ساخت.در سال ۱۸۵۵، گوشی دکتر کامان از وسایل زیر ساخته می‌شد: قسمتی که روی سینه قرار می‌گرفت از چوب آبنوس، تیوب‌ها از سیمی که روکشی از پارچه ابریشمی آغشته به صمغ داشت و قسمتی که درون گوش‌ها قرار می‌گرفت از عاج.تا سال ۱۹۶۰ تغییرات عمده‌ای در گوشی پزشکی ایجاد نشد.

برای مشاهده و خرید انواع گوشی پزشکی لیتمن کلیک نمایید .

در این زمان بود که دکتر لیتمن ، یک استاد دانشگاه هاروارد گوشی پزشکی‌ ای ساخت که ویژگی‌های آکوستیک خوبی داشت.دکتر لیتمن یک پژوهشگر قلب بود و در زمینه الکتروکاردیوگرافی در جهان، مطرح بود.در ۱۹۶۱ دکتر لیتمن در مجله AMA، ویژگی‌های یک گوشی پزشکی ایده‌آل را توضیح داد. وی توضیح داد که بهتر است قسمت سینه‌ای گوشی، دو قسمت داشته باشد، یک قسمت به نام bell برای شنیدن اصوات بم و یک قسمت دارای دیافراگم پلاستیکی برای فیلتر کردن اصوات بم. وی اضافه کرد که تیوب گوشی باید سخت و درای مجرای واحد باشد و تا حد امکان کوتاه باشد و گوشی طوری طراحی شود که سبک باشد و بتوان با آن راحت کار کرد.

بیشتر بخوانید :گوشی پزشکی مناسب کار شما چیست ؟

گوشی پزشکی دکتر لیتمن 

گوشی‌های پزشکی لیتمن مشهورترین مارک بازار گوشی‌ها هستند و به همین اندازه محبوب و پرفروش هستند. مدل E۳۰۰۰ گوشی طبی دکتر لیتمن در عین زیبایی فوق‌العاده ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری هم دارد. در ساخت این گوشی از فن‌آوری جدیدی به نام the Ambient Noise Reduction (ANR) technology استفاده شده که به کمک آن ۷۵ درصد صدای مزاحم یا نویز محیطی حذف می‌شود. ظاهرا این حذف به طریقه آکوستیک انجام می‌شود و نه الکترونیک.
مدل ۴۱۰۰ WS گوشی‌های لیتمن علاوه بر برخورداری از این فن‌آوری ویژگی جالب دیگری هم دارد. به کمک این گوشی (به قسمت میانی گوشی دقت کنید) می‌شود.صدای شنیده شده را می‌شود ضبط کرد، دوباره شنید و یا حتی از گوشی دیگر دانلود کرد.گوشی پزشکی لیتمن برای هر بخش گوشی‌های پزشکی و طبی مخصوص آن بخش با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهد. برندهای معروف  مانند لیتمن بهترین انتخاب هستند. هرچندممکن است قیمت گران‌تری نسبت به برندهای متفرقه داشته باشند اما از کیفیت و اطمینان بالاتری برخوردار هستند. هنگام خرید گوشی طبی، باید در بازرسی از قطعات زمان کافی داشته باشید. در هنگام جا قرار دادن گوش باید نرم و تمیز باشد. لوله باید از جنس فولاد بادوام و ضد زنگ باشد. اگر خیلی از آن استفاده می‌کنید، حمل و جابجایی یک گوشی پزشکی سنگین در گردن یا جیب شما راحت نخواهد بود. به همین دلیل است که باید هنگام انتخاب و خرید، وزن آن را در نظر بگیرید.

فروشگاه تجهیزات پزشکی سینوهه ارائه دهنده انواع گوشی پزشکی لیتمن

×


×