دستکش استریل جراحی

دستکش استریل جراحی

برای کمک به حفاظت پزشکان و جراحان در هنگام کار بر روی بیماران، مدل های زیادی از دستکش های پزشکی متفاوت در عملکرد، سبک، مواد و اندازه و نیز مارک های مختلف ارائه می گردند این دستکش ها علاوه بر راحتی باید از پزشک و بیمار حفاظت کنند و استریل باشند و هم چنین حساسیت لمسی لازم را در انجام کارها حفظ کنند. برای جراحی از دستکش های استریل لاتکس دار یک بار مصرف استفاده می شود. دستکش های استریل جراحی یک بار مصرف اولین بار در سال ۱۹۶۴ توسط آنسیل تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.

مواد تشکیل دهنده دستکش های استریل جراحی

جنس دستکش های استریل جراحی از پلاستیک طبیعی (لاتکس)، لاستیک نیتریل، پلی وینیل کلراید و نئوپرن ساخته شده است اما رایج ترین نوع دستکش ها دستکش های ساخته شده با لاتکس است که با ایجاد کردن حالت کشسانی در دستکش های جراحی پوشیدن آن ها را راحت تر کرده است .

بیشتر بخوانید : انواع دستکش جراحی

خصوصیات و ویژگی های دستکش های لاتکس

دستکش لاتکس جراحی استریل پودر به صورت جداگانه به عنوان جفت در بسته های استریل بسته بندی شده و توسط اشعه گاما استریلیزه شده است. دستکش جراحی تا زمانی که بسته باشد و باز نشود یا بدون هرگونه آسیب دیدگی باقی بماند می تواند به عنوان دستکش استریل استفاده شود اما اگر بسته باز شود یا آسیب دیده باشد، دستکش ها نباید به عنوان استریل استفاده شوند، اما هنوز هم می توانند به عنوان دستکش یک بار مصرف معمولی استفاده شوند. دستکش های استریل جراحی به گونه ای طراحی می شوند که حداکثر میزان راحتی را ایجاد کنند و احساس اضافی بودن برروی دست بوجود نیاید. این دستکش های استریل جراحی یک بار مصرف هستند و به هیچ وجه نباید از آن ها چند بار استفاده شود پس از استفاده باید دستکش های جراحی را دور بیاندازید. دستکش های جراحی در اندازه های 6.0، 6.5، 7.0، 7.5، 8.5 به صورت 50  جفت در هر جعبه تولید و عرضه می شوند. لفاف بسته بندی دستکش های استریل جراحی مورد تایید FDA  است و با  استفاده از کاغذ مدیکال گرید که راحت باز شو هستند بسته بندی شده است. می توان با استفاده از گاز مرطوب و ریختن سرم استریل روی دستکش های پودری آن ها را تبدیل به نوع بدون پودر کرد. دستکش های جراحی با استفاده از گاز اتیلن اکسید استریل و مناسب با تمام دست ها تولید می شوند.
وجود سایزهای مختلف دستکش های استریل جراحی از 6.5 تا 8  و نداشتن سایز های محدود x، L، XL، مانند سایر دستکش های معمولی بدین علت است که دستکش در هنگامی که جراح با آن مشغول کار است در دست نچرخد و جراح بتواند مهارت خود را به طور کامل نشان دهد. در واقع دستکش های جراحی برای دست همه ی مردان و زنان طراحی شده اند و کاملا برروی دست فیکس می شوند. دستکش های جراحی امکان تنفس را نیز برای دست ها ایجاد می کنند و باعث می شوند دست ها عرق نکنند و آلودگی بیشتری ایجاد نشود. دستکش های استریل جراحی متناسب با استانداردهای CE ، ISO 9001: 2008 ، ISO 13485:2003و FDA ساخته می شوند.

بیشتر بخوانید : دستکش جراحی

شرایط نگهداری دستکش های استریل جراحی

دستکش ها باید در محیط خشک و بدون رطوبت و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند تا آسیب نبینند. مناسب ترین بازه ی دمایی برای دستکش جراحی از 15 تا 35 سانتی گراد است و به مدت سه سال بعد از تاریخ تولید می توان از آن ها نگهداری کرد.امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی می توانید به راحتی دستکش ها ی جراحی استریل را از طریق فروشگاه های اینترنتی سفارش دهید و آن ها را در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه دریافت کنید.

برای مشاوره و خرید انواع دستکش کلیک نمایید .

×


×