دلیل استفاده از ضد عفونی کننده ها

دلیل استفاده از ضد عفونی کننده ها

محصولات محافظت فردی شامل ماسک ، مواد ضدعفونی کننده ها ، شیلد صورت ، دستکش یکبار مصرف و... میتاند تاثیر به سزایی در جلوگیری از انتقال ویروس ها به بدن شما داشته باشد . در این بین ضدعفونی کننده ها نقش قاتل ویروس ها و میکروبها را بر عهده دارند که ر این مقاله به آنها میپردازیم :
در تمامی محیط، به ویژه محیط بیمارستان، میزان بسیار زیادی از میکروب در سطح هوا وجود دارد. حتی در محیط های آزاد نیز میزان بسیار زیادی از آلودگی و میکروب وجود دارد. مهم تر از همه، همانطور که می دانید، ویروس کرونا که به عنوان خطرناک ترین ویروس در طول تاریخ شناخته شده است نیز، به میزان بسیار زیادی بر روی تمامی سطوح وجود دارد.تمامی این عوامل، دلیل بسیار محکمی برای استفاده از مواد ضد عفونی کننده می باشند. این مواد، با داشتن ترکیبات مختلف و به ویژه الکل(که ضد عفونی کننده ترین ماده در دنیا است)، به پاکسازی محیط کمک بسیار زیادی می کنند و میزان انتقال و مبتلا شدن به بیماری ها را به شدت کاهش می دهد. در نتیجه با استفاده از آن ها، می توانید میزان ابتلا به هر گونه بیماری را به طور موثری کاهش دهید و سلامتی خود و تمامی افراد نزدیک خود را تامین کنید.
لزوم استفاده از این مواد در بیمارستان ها
همانطور که می دانید، وجود زخم در بدن، نیازمند مراقبت و حساسیت های بسیار زیادی می باشد. بیمارستان ها، که همیشه مملو از بیماران می باشند، دلیل بسیار محکمی در خصوص استفاده از مواد ضد عفونی کننده و الکل می باشند. در واقع در صورتی که میکروب و آلودگی، با زخم افرادی که در بیمارستان وجود دارند تماس پیدا کند، بدون شک باعث عفونت می شود و خسارت های زیان باری را به بیمار منتقل می کند. اما در صورتی که این محیط، همیشه ضد عفونی باشد و به طور مکرر، از مواد ضد عفونی کننده استفاده شود، از بروز مشکلات متعدد دیگر نیز جلوگیری شده و به سادگی از ابتلا به بیماری های عفونی پیشگیری می شود.

بیشتر بخوانید : محلول ضد عفونی کننده و کاربرد آن

در محیط های اداری حتما از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید
محصولات محافظت فردی ، یکی دیگر از مهم ترین محیط هایی که باید به طور مکرر توسط ضد عفونی کننده ها، از آلودگی پاک شود، سازمان ها و محیط  های اداری می باشد. این روزها، با شیوع بیش از حد ویروس کرونا، جان تمامی افراد کره ی زمین در خطر است و بیش از نیمی از جمعیت این کره، شاغل می باشند. سازمان ها و شرکت ها، یکی از پر رفت و آمد ترین محیط ها می باشند که هر روز، کارمندان و افراد بسیاری مشغول به کار در این محیط ها می باشند.افراد، برای دسترسی به محیط های اداری، از وسایل نقلیه شخصی و عمومی استفاده می کنند و با سایر افراد دیگر در تماس هستند. میکروب ها و ویروس هایی که در هوا و سطوح مختلف وجود دارند نیز می توانند به سادگی، توسط کارمندان جا به جا شوند و انتقال یابند. در نتیجه بهترین گزینه برای عدم انتقال ویروس و همچنین سلامتی کارمندان، استفاده مکرر و منظم از مواد ضد عفونی کننده و همچنین الکل می باشد. 
وسایل نقلیه عمومی
یکی از مهم ترین محیط ها که استفاده از مواد ضد عفونی کننده در آن ها بسیار مهم است، وسایل نقلیه عمومی می باشد. به دلیل استفاده عموم مردم از این وسیله های نقلیه، و همچنین تراکم زیاد جمعیت در آن ها، میزان میکروبی که در سطوح این وسیله های نقلیه وجود دارد بسیار زیادی می باشد. در واقع همانطور که می دانید، افراد بسیار زیادی در طول استفاده از این وسیله های نقلیه، با نگهدارنده ها و میله های این وسایل تماس پیدا می کنند و به همین طریق، میزان آلودگی بسیار زیادی در سطح وسیله های نقلیه عمومی وجود دارد.
در نتیجه، یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از انتقال ویروس و آلودگی، استفاده مکرر از مواد ضد عفونی کننده در این وسیله های نقلیه است. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که حتی اگر به بوی این مواد آلرژی هم دارید، باز هم به توصیه پزشکان، استفاده از مواد ضد عفونی کننده اولویت دارد. علت هم وجود ویروس ها و میزان بالای آلودگی در سطوح می باشد که سبب ایجاد مشکلات بسیار بیشتری در محیط ها می شود. پس حتی در صورتی که به این مواد آلرژی هم دارید، باز هم استفاده از آن ها را دریغ نکنید و برای سلامتی خود و نزدیکان خود، از مواد ضد عفونی کننده در محیط، به ویژه وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.
کلام آخر
این روزها، تمامی افراد برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کشنده کرونا و یا حتی ابتلا به کوچک ترین و خوش خیم ترین بیماری، بسیار خطرناک می باشد و برای جلوگیری از انتقال هر گونه ویروس و یا بیماری، باید کوچک ترین اقدامات را نیز انجام داد. با انجام این کار و استفاده از مواد ضد عفونی کننده و محصولات محافظت فردی ( ماسک ، شیلد صورت ، دستکش یکبار مصرف ) می توانید از بروز مشکلات جدی خودداری کنید و سلامتی خود و همچنین عزیزان و خانواده خود را تضمین کنید. پیشنهاد می کنم این توصیه ها را جدی بگیرید و نسبت به کاهش مرگ و میر و ابتلا به بیماری های خطرناک و کشنده اقدامات موثری انجام دهید.
 

برای مشاوره و خرید محصولات محافظت فردی کلیک نمایید .

 

×


×