پرکاربردترین تجهیزات پزشکی خانگی

پرکاربردترین تجهیزات پزشکی خانگی

تجهیزات پزشکی ،  با دارا بودن انواع مختلف و بسیار زیاد، امروزه توانسته اند تمامی نیاز ها و خواسته هایی که افراد بیمار در خانه های خود دارند را بر طرف کنند. تجهیزات پزشکی خانگی تجهیزاتی هستند که امروزه، مورد تقاضای بسیار زیادی برای استفاده عموم مردم قرار می گیرند. این تجهیزات، شامل پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه ها، و همچنین ساده ترین و کوچک ترین ابزار ها شده و به همین دلیل، امروزه دارای بازار مصرفی بسیار گسترده ای می باشد. تنوع تجهیزات پزشکی خانگی به حدی است که هر فردی که کوچک ترین نیازی به ابزار ها و لوازم درمانی و سلامت داشته باشد، می تواند با استفاده از یکی از این تجهیزات پزشکی، مشکل خود را برطرف  کند. به همین سبب می توان اشاره کرد که امروزه این تجهیزات ، سهم بسیار زیادی از بازار لوازم پزشکی را از آن خود کرده اند.
یکی از ویژگیهای بارز این محصولات اینست که به راحتی قابل دسترسی هستند و حتی برخی از آن ها را نیز می توان از فروشگاه ها و همچنین داروخانه ها تهیه کرد. یکی دیگر از نکاتی که در خصوص تجهیزات پزشکی وجود دارد، وجود تخصصی ترین دستگاه های آن است که با استفاده از آن ها، می توان نسخه کوچک شده یک بیمارستان را در خانه ها فراهم کرد. در ادامه این مطلب، به معرفی پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین ابزار ها پرداخته ایم و شما را با تعدادی از کاربردی ترین ابزار و لوازم آشنا کرده ایم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کاربردی ترین لوازم و تجهیزات پزشکی خانگی

امروزه، با توجه به شیوع ویروس کرونا، رفتن به بیمارستان ها و بستری شدن در آن ها، کار بسیار خطرناکی می رسد. حتی باید اشاره کنیم که کوچکترین بازدید از بیمارستان برای بررسی برخی علائم و چک آپ نیز خطرناک است. به همین علت، خرید تجهیزات پزشکی خانگی می تواند یکی از بهترین تصمیمات برای هر فردی باشد. برخی از این تجهیزات پزشکی در راستای سلامت و تناسب اندام، برخی دیگر در راستای اندازه گیری علائم  حیاتی بدن، و همچنین برخی دیگر نیز به منظور درمان مورد استفاده قرار می گیرند. اما در لیست زیر، پرکاربرد ترین نوع این لوازم و تجهیزات ذکر شده است.
دستگاه فشارسنج
یکی از مهم ترین و پر کاربردترین تجهیزات پزشکی خانگی که امروزه، هر فردی یک نمونه از آن را در خانه و یا محیط های اداری خود دارد، دستگاه فشارسنج می باشد. در گذشته، ابزار ها و تجهیزاتی برای اندازه گیری میزان فشارخون وجود داشت که کار با آن ها ساده نبود و نیاز به داشتن برخی مهارت ها بود. اما امروزه، با پیشرفت علم، انواع جدیدی از دستگاه اندازه گیری فشارخون در بازار یافت می شود که استفاده از آن ها بسیار راحت بوده و علاوه بر این، دارای دقت و کاربرد بسیار زیادی می باشد. در واقع باید اشاره کنیم که دستگاه فشارسنج، با داشتن عملکرد های مناسب و عالی، یکی از مهم ترین تجهیزات پزشکی خانگی در دنیای امرو محسوب می شود.
دستگاه اکسیژن ساز
یکی از لوازم و تجهیزات خانگی که امروزه محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دارد و همه روزه، میزان تقاضا برای خرید آن افزایش پیدا می کند، می توان به دستگاه اکسیژن ساز اشاره کرد. این دستگاه دارای فیلتر تصفیه بوده و در نتیجه، با تصفیه کردن هوای اطراف خود، می تواند اکسیژن موجود در هوا را به میزان مناسبی افزایش دهد. این دستگاه ها برای بیماران، و همچنین برای افرادی که در صلامت کامل هستند بسیار مفید و کاربردی است و می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای خرید تجهیزات پزشکی خانگی باشد.

بیشتر بخوانید : محلول ضد عفونی کننده و کاربرد آن

دستگاه قند خون
با توجه به آلوده بودن محیط بسیاری از بیمارستان ها، برخی از افراد به ویژه افرادی که دچار بیماری دیابت هستند، و نیاز به اندازه گیری و بررسی قند خون خود دارند، به منظور حفظ سلامت و کاهش خطرات ابتلا به بیماری نباید به مطب ها، بیمارستان ها و کلینیک ها مراجعه کنند. به همین سبب، دستگاه قند خون با داشتن کاربرد بسیار عالی و طریقه کار راحت با آن، امروزه توانسته محبوبیت بسیار زیادی را در بین مردم داشته باشد و مورد تقاضای بسیار زیادی از مردم قرار بگیرد. همچنین باید اشاره کنیم که قیمت تجهیزات پزشکی خانگی که در این مجموعه قرار دارند کاملا مناسب و به صرفه بوده و هر فردی می تواند آن را تهیه کند.
تب سنج
تب سنج ها، می توانند با تشخیص درجه تب انسان، در نجات آ« ها تاثیرات بسیار زیادی داشته باشند. به ویژه در شرایط امروزی که عموم مبتلایان به بیماری کرونا، دارای علائم تب هستند. به همین سبب، با خرید تب سنج نیز می توانید از خود و دیگران در برابر خطرات احتمالی آماده باشید. به همین سبب باید اشاره کنیم که این دستگاه امروزه، جزو یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین تجهیزات پزشکی خانگی به شمار می رود.
پالس اکسیمتر
پالس اکسیمتر وسیله ای است که با روشی ساده و غیر تهاجمی درصد هموگلوبین اشباع شده با اکسیژن (Hb) و یا به عبارت ساده تر میزان اکسیژن خون را نشان می دهد.دستگاه پالس اکسیمتر درصد اشباع اکسیژن ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی را نشان می دهد. درصد اکسیژن اشباع(SpO2) در انسان سالم در محدوده ۹۵ درصد به بالا قرار دارد. به طور معمول در مقابل آهستگی و کندی ضربان قلب و یا اشباع اکسیژن کمتر از ۹۰ درصد دستگاه آلارم می دهد. این دستگاه به شکل یک گیره سر انگشت دست قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش است که بر روی آن معمولا درصد اکسیژن اشباع خون، میزان ضربان قلب و درصد باتری را نشان می دهد. در بعضی از انواع این دستگاه ها با اتصال بلوتوث به کامپیوتر می توان اطلاعات را توسط نرم افزار مخصوص ذخیره کرد.

 

برای مشاوره و خرید تجهیزات پزشکی کلیک نمایید .

 

محصولات محافظت فردی

 

انتشار:
×


×