نحوه کار و استفاده از دستگاه قند خون

نحوه کار و استفاده از دستگاه قند خون

دستگاه قند خون وسیله ای کاربردیست که می تواند شما را از ابتلا بودن به بیماری های خطرناک آگاه کند و همچنین می تواند گزینه بسیار مناسبی برای افراد مبتلا به بیماری یابت باشد. به همین منظور، اگر سالم هستید و تصور می کنید هیچ گونه نیازی به این دستگاه ندارید، و یا حتی اگر بیمار هستید، توصیه می کنیم حتما اقدام به خرید دستگاه قند خون کنید تا بتوانید بر اساس آن، از سالم بودن بدن خود آگاه شوید و همچنین در صورت مشاهده علائم مشکوک به پزشکی مراجعه کنید.تمامی دستگاه های تست قند خون، دارای تعدادی نوار برای مشخص نمودن نحوه پردازش گلوکز در بدن می باشد. در واقع، هر نوع از دستگاه تست قند خون  را که تهیه کنید، داخل کیت این دستگاه، یک بسته نوار های کوچک وجود دارد که باید درون دستگاه قرار بگیرند. در بدنه دستگاهی که دارای مانیتور می باشد، بخشی تعبیه شده تا نوار تست قند خون به راحتی دورن آن قرار بگیرد. پس از انجام این مرحله عملیات انجام تست قند خون آغاز خواهد شد و باید حتما طبق مراحل زیر صورت بگیرد:
1.شست و شوی دست
قبل از انجام تست و شروع کار با دستگاه قند خون ، حتما باید دستان خود را ضد عفونی کنید. توصیه های متعددی در خصوص این مرحله وجود دارد. چرا که برخی افراد ضد عفونی با استفاده از پنبه آغشته به الکل را توصیه کرده و برخی دیگر نیز شست و شوی دست با استفاده از آب گرم و صابون را توصیه می کنند. اما به طور کلی باید اشاره کنیم که پاکیزگی دست ها یکی از مهم ترین مراجل در این عملیات است چرا که در صورت آلوده بودن دست های شما، امکان خطا در انجام آزمایش وجود داشته و ممکن است عدد نشان داده شده دقیق و درست نباشد. همچنین به خاطر داشته باشید که در هنگام انجام تست، حتما باید دست های خود را خشک کنید و به هیچ عنوان با دست های خیس اقدام به انجام تست نکنید.
2.استفاده از سوزن دستگاه و تنظیم آن
در داخل کیت دستگاه تست قند خون، دستگاهی وجود دارد که با استفاده از آن، می توان میزان خون مورد نیاز برای انجام آزمایش را به دست آورد. به بیان بهتر، این دستگاه حاوی یک سوزن ریز می باشد که بر داخل بدن شما فرو رفته و باعث ایحاد خون ریزی جزئی مورد نیاز برای انجام آزمایش می شود. برخی از دستگاه تست قند خون، در داخل کیت خود، دارای دستگاه سوزنی می باشند که امکان تنظیم میزان ورود سوزن به بدن را دارد. به بیان بهتر، برخی از افراد، دارای پوست نازک و حساسی هستند  و پوست این افراد، با ورود سوزن در عمق کمی از پوست نیز خون ریزی خواهد کرد.
اما برخی از افراد که دارای پوست خشک و کلفت هستند، بهتر است میزان دخول سوزن را بر روی بیشترین حد تنظیم کنند تا بتوانند میزان مناسبی از خون را برای انجام تست قند خون به دستگاه ارائه دهند. اما اگر دستگاه شما دارای نتظیمات مقدار ورودی سوزن نبود نیز می توانید به راحتی با زدن یک دکمه، سوزن را وارد سطح پوست خود کنید و نیازی به انجام تنظیمات بیشتر ندارید.

بیشتر بخوانید :

دستگاه تست قند خون

پرکاربردترین تجهیزات پزشکی خانگی

3.قرار دادن خون بر روی نوار تست قند خون

پس از ایجاد حداقل یک قطره خون در روی انگشت تان، می توانید به آرامی، دستتان را به سمت ورودی نوار بگیرید و خون ایجاد شده را به این نوار انتقال دهید. نوار دستگاه، دریافت خون شما را به طور واضح نشان خواهد داد و در نهایت، پس از بررسی دستگاه، نتیجه نهایی به شما اعلام خواهد شد.
نکات مهم در خصوص کار با دستگاه قند خون
برخی از دستگاه های قند خون که در چندین سال گذشته تولید می شد، دارای یک مرحله بیشتر بود. در واقع این دستگاه، نیاز به کدی برای شروع عملکرد داشت و بدون وجود آن کد، دستگاه به هیچ عنوان نتایجی را در خصوص میزان قند خون شما نشان نمی داد. در نتیجه اگر دستگاه شما از این نوع است، ابتدا کد مورد نظر را از روی نوار دستگاه مطالعه کرده و وارد دستگاه کنید. در نهایت، می توانید طبق مراحل اعلام شده به راحتی اقدام به اندازه گیری میزان قند خون خود کنید و در صورت بروز مشکل، به راحتی اقدام به برطرف کردن آن کنید. نا گفته نماند که سازمان FDA آمریکا نیز استفاده از این دستگاه را تایید کرده و همچنین اطلاعاتی را در خصوص استفاده از آن منتشر کرده است.

 

برای مشاوره و خرید انواع تجهیزات پزشکی کلیک نمایید .

 

 

تجهیزات پزشکی


انتشار:
×


×