ویژگیهای لباس ایزوله

ویژگیهای لباس ایزوله

 

محصولات حفاظت فردی ، لباس ایزوله :  لباس ایزوله ، پوششی است که امروزه بسیاری از انسان ها و به ویژه افرادی که نزدیکی با بیمارانی که به بیماری های مسری، و یا خطرناک و آلودگی های متعدد، آلوده هستند، باید از آن بهره مند شوند. البته باید اشاره کنیم که شیوع ویروس کرونا سبب شد تا افراد بسیار زیادی که در مجاورت بیمار های کرونایی هستند، ملزوم به استفاده از لباس ایزوله باشند. یکی از این ویژگی ها این است که در مقابل اشعه های خطرناک مانند UV محافظ خوبی باشد و بتواند به آسانی، از انسان هایی که در آزمایشگاه ها کار می کنند محافظت کنند. برخی از افرادی که در کادر درمان کار می کنند و یا مجبور به استفاده طولانی مدت از این لباس های یکپارچه هستند، نیاز به لباسی دارند که هوا را از خود عبور دهد. به همین سبب، می توانید به راحتی، اقدام به استفاده از لباس ایزوله کنند تا از تعریق آنها نیز جلوگیری شود.
امروزه، در میان تعداد بسیار زیادی از لوازم و تجهیزات که کمک مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها ساخته شده اند، برخی از آن ها دارای ملزومیت بیشتری در استفاده دارند که لباس ایزوله نیز یکی از آن هاست. اگر شما نیز در طول روز و به طور مکرر با بیماران و افرادی که آلوده به انواع ویروس ها هستند در تماس هستید، باید اشاره کنیم که استفاده از لباس ایزوله برای شما واجب است.در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره لباس ایزوله، ساختار آن، و همچنین لزوم استفاده از آن در محیط های عمومی که احتمال ابتلا به بیماری ها و همچنین انتقال ویروس در آن ها بالا است بیان کرده ایم. اگر اطلاعات خاصی در خصوص لباس ایزوله ندارید و دوست دارید همه چیز را در باره این لباس، به ویژه قیمت لباس ایزوله بدانید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید :محصولات محافظت فردی ( لباس ایزوله )

لباس ایزوله چیست؟

لباس ایزوله ، پوششی است که امروزه، با استفاده از به روز ترین و تخصصی ترین دانش ساخته می شود تا بتواند محافظ و سپر خوبی در مقابل انواع آلودگی ها، ویروس ها و میکروب ها باشد. همانطور که می دانید در محیط های بیمارستان، میزان بسیار زیادی از آلودگی ها وجود دارد. به همین منظور، از لباس ایزوله استفاده می شود تا از افراد در مقابل انواع ویروس ها محافظت کند. همچنین باید اشاره کنیم که عموم استفاده از لباس ایزوله، در مواقعی است که بیمار یا پزشک، با بخش ها و اجزایی مواجه هستند که احتمال ترشحات مانند خون و بسیاری از ذرات آلوده دیگر بسیار زیاد است.
ساختار و جنس این لباس ایزوله
لباس ایزوله، دارای ساختاری بسیار جالب و عجیب می باشد. جنس لباس ایزوله از پارچه اسپان باند، پارچه پلی آمید، و گاهی اوقات دو لایه PVC می باشد که تمامی این ها به یکدیگر لمینت شده اند. همچنین باید اشاره کنیم که هیچ گونه آب و یا ویروسی از این لباس عبور نمی کند و در نتیجه گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های آلوده است. یکی از جذابیت های لباس ایزوله ، پوشش درز های آن با استفاده از پارافین می باشد که با این وجود، هیچگونه احتمالی برای ورود ویروس و مواد آلوده به محیط داخلی لباس ایزوله وجود ندارد.
همانطور که می دانید، لباس ایزوله ، باید ویژگی هایی را دارا باشد تا بتواند به خوبی از انسان ها در مقابل آلودگی ها محافظت کند. اما لباسی که کادر درمانی که از آن به عنوان لباس ایزوله استفاده می کند، نیاز به داشتن برخی ویژگی ها هستند تا کادر درمان بتوانند به سادگی و آسانی، و همچنین در کوتاه ترین مدت، اقدام به پوشیدن این لباس ایزوله کنند. در واقع با توجه به شرایطی که پزشکان و پرستاران دارند، نیاز دارند که در مدت زمانی کوتاه، اقدام به پوشیدن آن کنند. از دیگر ویژگی هایی که یک لباس ایزوله باید داشته باشد لباس ایزوله جزو لوازم و تجهیزات پزشکی به شمار می رود که برخی از افراد ممکن است در یک روز، چندین بار مجبور به استفاده و تعریض آن باشند. لباس ایزوله ،  خصوصیات دیگری نیز دارد که از آن ها می توان به ضد حریق بودن، داشتن جیب برای نگه داشتن برخی لوازم ( فشار سنج ، گوشی پزشکی و ...)، یکسره و یکنواخت بودن آن (که سبب می شود هیچگونه درزی بین قضای بیرونی و آلودگی ها با فضای داخلی آن وجود نداشته باشد.)، داشتن ساختار و دوختی مناسب که سبب می شود تا کار کردن هنگام پوشیدن لباس ایزوله بسیار آسان و راحت باشد.

 

برای مشاوره و خرید محصولات محافظت فردی کلیک نمایید .

 

محصولات محافظت فردی لباس ایزوله


انتشار:
×


×