محصولات محافظت فردی چیست؟

محصولات محافظت فردی چیست؟

محصولات حفاظت فردی شامل گستره ی وسیعی از لوازم و و سایل و تجهیزات میباشد که به منظور حفاظت از قسمتهای مختلف بدن ( پا تا سر )در برابر انواع خطرهای احتمالی موجود در محیط کار طراحی ، ساخت و ارائه شده است .استفاده ازتجهیزات حفاظت فردی بعنوان آخرین خط دفاعی در برابر مخاطرات موجود در محیط کار و در واقع بعد از اعمال کنترهای مدیریتی و و مهندسی در نظر گرفته میشود .هر چند از دید بسیاری از کارفرمایان این تجهیزات یک راه حل بسیار ساده در نظر گرفته میشود اما عدم توجه به عوامل متعدد دخیل در در یک برنامه موثر پیشگیری ،میتواند بسیار نامناسب و بسیار خطرناک باشد .بنابراین برای اینکه محصولات حفاظت فردی بتواند در بالاترین سطح ممکن از رسالت خود که حفاظت از فرد است برآید انتخاب مناسب و نحوه درست و صحیح نگهداری این مسایل بسیار مهم است .

یکی از راه های پیشگیری حوادث کارگری و بیماری های شغلی استفاده کارگران از وسایل حفاظت فردی مثل لباس کار ، پیش بند ، کلاه ایمنی ، عینک حفاظتی ، ماسک جوشکاری ، ماسک ضد گرد و غبار و غیره می باشد  که می بایست با توجه به شغل کارگر و نیاز او به یک یا چند نوع وسیله حفاظتی انفرادی از طرف کارفرما تهیه و در اختیارشان قرار داده شود .

لزوم استفاده از محصولات حفاظت فردی

بدیهی است کارگران نیز باید از وسایل حفاظت انفرادی که از طرف کارفرما تهیه می شود به هنگام انجام کار جهت جلوگیری از خطرات احتمالی استفاده کنند و عدم استفاده از آنها پیامدهای غیر قابل جبرانی مثل کوری ، بریدگی دست ، سوختگی دست و پا و حتی ضربه مغزی و فوت کارگر را به دنبال خواهد داشت .

مشخصات وسایل حفاظت فردی باید به قرار زیر باشد :
مناسب با خطرات احتمال محیطی باشد .
به لحاظ شرایط ارگونومیکی ،سازگار با فاکتورهای انسانی باشد.
بطور تجربی در کاهش اثرات خطر مؤثر بوده و خود وسایل ایجاد خطرات جانبی دیگر را ننماید .
با فاکتورهای استاندارد خاصی تهیه شده باشد.

فروشگاه لوازم و تجهیزات پزشکی سینوهه ارائه دهنده کلیه خدمات فوق به شما مشتریان عزیز میباشد برای مشاهده گالری تصاویر محصولات کلیک نمایید .


وسایل حفاظت فردی یا PPE که خلاصه Personal Protective Equipment می باشد شامل گستره وسیعی از تجهیزات ایمنی است که: کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، صندل طبی ، عینک ایمنی، لباس ایمنی، ایرماف، ایرپلاگ ماسک های شیمیایی تمام صورت و نیم صورت و غیره . تجهیزات حفاظت فردی به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که از کاربران را از صدمات و آسیبهای جدی در برابر خطرات احتمالی در محیط کار نجات دهند، البته تجهیزات حفاظت فردی نبایند به گونه ای باشند که باعث محدودیت کاربران در محیط های کار شوند. 

استانداردهای موجود تجهیزات حفاظت فردی 

تجهیزات حفاظت فردی در هر زمینه ای دارای استاندارد مشخصی است برخی از این استانداردها شامل Niosh، ANSI می باشد که سعی شده در وب سایت فروشگاه سینوهه تمامی محصولات تجهیزات حفاظت فردی با  استانداردها و مشخصات فنی کامل هر محصول در قسمت توضیحات تجهیزات حفاظت فردی برای راحتی و انتخاب مناسب هر تجهیزات به شما کمک شایانی کرده باشیم. علاوه بر انتخاب درست تجهیزات حفاظت فردی باید از تجهیزات ایمنی یا وسایل ایمنی به درستی استفاده کرد تا از رسیدن آسیب های احتمالی به کاربران در محیط های کاری جلوگیری شود به همین منظور هر کاربری که از تجهیزات حفاظت فردی استفاده می کند باید طبق برنامه عملی نحوه استفاده ی درست تجهیزات حفاظت فردی را بیاموزد.

برای مشاوره و خرید انواع وسایل و تجهیزات پزشکی با ما کلیک نمایید .

×


×