لزوم استفاده از ماسک در مقابل کرونا

لزوم استفاده از ماسک در مقابل کرونا

متاسفانه در سال گذشته، افراد بسیاری بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. این ویروس پیشرفته و ناشناخته، با ضعیف کردن بدن فرد میزبان، موجب مرگ وی می شود و این روزها، تبدیل به اصلی ترین دغدغه ی تمامی مردم جهان شده است. در واقع، تمامی دولت ها و افراد دنیا، در تکاپوی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا می باشند و همه روزه، دولت های بسیاری مجبور به تعطیل کردن تمامی کسب و کارها شده اند. به جرات می توان گفت که این ویروس، یکی از خطرناک ترین ویروس های دنیا می باشد که به صورت پی در پی، در حال جهش یافتن می باشد و مقابله با آن بسی دشوار است. اما باید اشاره کرد که با انجام برخی اقدامات و همچنین پیروی از برخی قوانین، به سادگی می توان درصد ابتلا به این بیماری را کاهش داد.
 رعایت فاصله اجتماعی
به جرات می توان گفت که رعایت این مورد، و فاصله گرفتن از افراد دیگر، یکی از مهم ترین دلایل برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می باشد. در واقع با رعایت فاصله اجتماعی، نه تنها می توانید از ابتلا شدن خود به این ویروس جلوگیری کنید، بلکه در صورت ناقل بودن به این ویروس، آن را به فرد دیگری منتقل نمی کنید. و در این صورت، میزان آمار ابتلا به این ویروس بسیار کاهش پیدا می کند. در صورتی که مجبور به استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، BRT، اتوبوس و .. می باشید، توصیه می کنیم در وسایل نقلیه حدالامکان، با رعایت فاصله اجتماعی بایستید و همچنین در صورت وجود تراکم جمعیت زیاد در این وسایل نقلیه، از سوار شدن بر این وسیله ها خودداری کنید.
رعایت قوانین تردد
این روزها، خبرهای بسیاری در خصوص کاهش ساعت تردد برای عموم مردم رواج یافته است. پیروی از این قوانین و عدم تردد در ساعت های ذکر شده، تاثیر بسیار زیادی در کاهش ویروس کرونا در جامعه می باشد. در واقع به بیان بهتر، عدم تردد و ماندن در خانه، بزرگ ترین کمک برای از بین رفتن این ویروس می باشد. اما باز هم به طور کلی، رعایت قوانین تردد یکی از عوامل مهم در کاهش ویروس کرونا در جامعه می باشد. همچنین این روزها، شاهد کاهش میزان آمار مرگ و میر در جامعه بوده ایم، که قانون منع تردد، در کاهش این آمار بی تاثیر نبوده است. در نتیحه با رعایت این قانون، می توانید کمک بسیار بزرگی به کاهش آمار کنید و جان بسیاری از هموطنان را نجات دهید.

بیشتر بخوانید :

لایه ملت بلون ماسک چیست

کدوم نوع ماسک بهتر است

ماسک ماسک ماسک!
متاسفانه همچنان در جامعه مشاهده می شوند که افرادی به هیچ عنوان از ماسک استفاده نمی کنند. این افراد در خیابان، در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی، در محیط های بسته، در شرکت ها و سازمان ها، تردد دارند و نه تنها احتمال ناقل بودن این افراد به ویروس کرونا بسیار زیاد است، بلکه احتمال انتقال این ویروس را نیز تا 95% افزایش می دهند. در واقع می توان گفت که عدم استفاده از ماسک ، نه تنها جان شما و همچنین افرادی که در مترو و اتوبوس و محل کار با شما در ارتباط هستند را به خطر میاندازد، بلکه در محیط خانه نیز منتقل پیدا می کند و می تواند جان عزیزان شما را به خطر بیاندازد.در نتیجه استفاده از ماسک را به هیچ عنوان فراموش نکنید. با استفاده از ماسک ، می توانید میزان ابتلا و انتقال ویروس را به 5% کاهش دهید و در نتیجه، آمار مرگ و میر نیز بسار کاهش پیدا می کند.
استفاده از ضدعفونی کننده
علاوه بر رعایت موارد ذکر شده در مطالب بالا، ضد عفونی کننده ها نیز نقشی اساسی در عدم ابتلا به ویروس کرونا را دارند. در حقیقت، بهتر است در مواقعی که در محیط بیرون از خانه قرار دارید، از دستکش استفاده کنید تا این ویروس، از طریق پوست دست شما به داخل بدن منتقل نشود. اما علاوه بر این، ضد عفونی کننده ها بسیار مهم تر هستند. بهتر از پس از رسیدن به مقصد، پس از خرید، پس از استفاده از وسایل نقلیه عمومی، پس از وارد شدن به هر محیطی و به طور کلی، پس از هر مواقعی که دستتان با سطحی تماس پیدا می کند، از ضد عفونی کننده ها استفاده کنید تا در صورت وجود آن ها در سطح پوستتان، از بین بروند و خطری را برای شما ایجاد نکنند.
عدم ترک منزل مگر در صورت لزوم
بی خطر ترین و بهترین گزینه برای عدم ابتلا و انتقال ویروس کرونا، ماندن در منزل می باشد. با ماندن در خانه، می توانید بزرگ ترین کمک را به کاهش آمار مرگ و میر و ابتلا به ویروس کرونا کنید. البته برخی موارد مانند خرید لوازم و مواد خوراکی یکی از دلایلی هستند که در خانه ماندن را غیر ممکن می کنند. اما به طور کلی، دید و بازدید فامیلی، برگزاری مهمانی و جشن، بازدید از جاذبه های گردشگری و مراکز خرید، استفاده از کافه و رستوران، همه و همه، عواملی هستند که میزان ابتلا به ویروس کرونا را به شدت افزایش می دهند و همچنین اگر به این ویروس ناقل باشید، با انجام این اقدامات و رفتن به مکان های عمومی، می توانید افراد بسیار زیادی را مبتلا کنید و این افراد می توانند زنجیره وار، این ویروس را به خانواده های خود منتقل کنند.

 

برای مشاوره و خرید انواع ماسک کلیک نمایید .

 

 

ماسک


انتشار:
×


×